21019 м.Вінниця, вул.Нагірна,13 тел.: 8 (0432) 55-68-79; 55-68-92

Чорнобильська аварія 26.04.1986

«На кожній із атомних станцій колишнього Союзу в сейфі лежав план ліквідації аварії. Типовий план. Таємний. Без такого плану не можна було отримати дозволу на пуск станції. За багато років перед аварією його розробили саме на прикладі Чорнобильської станції: що робити і як? Хто за що відповідає? Де перебуває? До найменших подробиць…
І раптом там, на тій самій станції, відбувається катастрофа… Що це - випадок? Містика? Якби я був віруючим… Коли берешся шукати сенс, почуваєшся релігійною людиною. А я інженер. Я людина іншої віри. У мене інші символи… Що тепер мені робити зі своєю вірою? Що тепер…»
Уривок із книги Світлани Алексієвич «Чорнобильська молитва»

 Чорнобиль – одна з найстрашніших техногенних катастроф в історії людства.

26 квітня 1986 року Чорнобильська атомна електростанція в Україні, (СРСР) пережила масштабний вибух, який випустив радіоактивні матеріали по Білорусі, Росії та Україні, а також по Скандинавії та Західній Європі.

26.04.1986 – цифри, які змусили здригнутися цілий світ. Цю дату називають початком кінця радянської держави, яка в найвідповідальніший момент виявилася не готовою до відвертої розмови; яка свідомо дозволила своїм громадянам 1 травня вийти на паради «труда», але побоялася розказати всю правду. Це мовчання коштувало дорого цілій планеті. За це мовчання платитиме ціною власного здоров’я ще не одне покоління. 1-ий несанкціонований мітинг (1988 р.) у СРСР стосувався саме питань екології: Український культурологічний клуб зібрав близько 100 небайдужих, які на площі Жовтневої революції (сьогодні – Майдан Незалежності) вимагали чесних відповідей і пояснень, що саме сталося на Чорнобильській АЕС.

Про трагедію і її наслідки під час чергового засідання клубу «Краєзнавчі студії» у Вінницькій центральній міській бібліотеці ім. І. В. Бевза студентам 11-УМ групи філологічного факультету розповідали директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен та учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, полковник пожежної охорони у відставці Микола Максимович Харченко.

Пам'ять важчає з кожним роком, але тільки вона дає нації шанс стати свідомою. Ми згадуємо не тому, що так вимагає навчальний план, ми не платимо данину трагедії – так ми вчимося чесності й відповідальності.


DSC
DSC
DSC
DSC
 

Контакти

Зв'язатись з нами

8 (0432) 55-68-79

vgpk@ua.fm

Графік работи приймальної комісії

ДЕТАЛЬНІШЕ

Наша адреса

21019, м. Вінниця
вул. Нагірна, 13

Оплата за навчання та прожмвання

ОПЛАТИТИ