21019 м.Вінниця, вул.Нагірна,13 тел.: 8 (0432) 55-68-79; 55-68-92

Сто років війни за незалежність 1917-2017

«Центр історії Вінниці» і Спортивно-гуманітарний ліцей-інтернат ВГПК
Цього року наша держава святкуватиме 27 річницю свої незалежності, але не потрібно забувати всі труднощі на шляху до цього. Значним епізодом напруженої боротьби за державну незалежність, до якої долучилися всі українці, були події 1917 року, зокрема, у місті Вінниця. Приємно, що саме у нашому місті, колишній тимчасовій столиці Української народної республіки пам’ятають і відзначають історичні дати, зокрема, Українську революцію 1917-1921 років.

 Дослідження історії та культури м. Вінниці та Поділля, популяризація культурної та історичної спадщини, організація культурно-просвітницького життя – саме цим активно займається «Центр історії Вінниці» з метою формування іміджу міста та презентації його історичної та культурної спадщини.

Нашому навчальному закладу пощастило познайомитись ближче з роботою цього центру, адже вихователями ліцею – Кушко І.С. та Марценюком В.М. 22 березня 2018 року було організовано зустріч учнів з представниками цієї спільноти на тему «Сто років війни за незалежність 1917-2017». Отже, зустріч пройшла з нагоди сторіччя Української революції.

З розповідей кожного учасника цього гуртка була помітна величезна робота та велике почуття відповідальності і патріотизму за те, чим вони займаються, адже під час зустрічі можна було дізнатись багато цікавих фактів в контексті нашого міста і навіть побачити оригінальні речі багаторічної давнини. Ця зустріч пройшла не тільки у формі розповіді, в якій подано цікавий та важливий інформаційний матеріал, а й з елементами живого спілкування та діалогу, бесіди. Учні та всі присутні мали можливість познайомитись, збагатити і узагальнити свої знання з історії України, з історії нашого міста, побачити зразки однострою та його елементи (гімнастерки, шоломи і т.п.), одяг за лекалами того часу та форму українського війська історичної давнини. Кожен з присутніх мав можливість побачити вигляд українського воїна 1919 року. Також учні побачили зразок одягу сестри милосердя, дізнались про роль та місце жінки на той час. Хочеться відмітити, що найбільше захоплення викликала виставка та демонстрування різних видів зброї, які були на території Поділля сто років тому. Важливим доповненням зустрічі були перегляди відео та фотоматеріалів. Зокрема, слід відзначити відео про військово-історичну реконструкцію армії УНР проти «білогвардійців» на Європейській площі нашого міста. Учні змогли побачити, як реконструктори – учасники дійства змогли відтворити буремні події з часів революції.

Варто сказати, що учні виявили неабиякий інтерес і цікавість у ході зустрічі, вони активно спілкувались і підтримували діалог, висловлювали власні думки, не боялись показати свої знання з історії, і було видно, що вони перейнялись роботою цього центру. Тому хочеться висловити слова вдячності Олександру Федоришену – директору центру, вінницькому історику, краєзнавцю і всім представникам за їх значний вклад у розвиток історії нашого міста і держави в цілому і, звичайно, за роботу, яку вони проводять серед людей і учнівської молоді.

Приємною згадкою про зустріч були подаровані буклети «Вінниця – тимчасова столиця УНР», книга «Пам’ятки історії та культури Вінницької області», та, звичайно, багато фото. Що ж, сподіваємось, що така спільна робота центу і нашого навчального закладу буде корисною і цінною для майбутнього покоління, а також буде основою для формування відповідальності в збереженні, дослідженні та популяризації історичної спадщини м. Вінниці, Поділля та всієї України.

Вихователі ліцею: Кушко І.С., Марценюк В.М., Романуха Ю.В.


 

IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG
IMG

Контакти

Зв'язатись з нами

8 (0432) 55-68-79

vgpk@ua.fm

Графік работи приймальної комісії

ДЕТАЛЬНІШЕ

Наша адреса

21019, м. Вінниця
вул. Нагірна, 13