21019 м.Вінниця, вул.Нагірна,13 тел.: 8 (0432) 55-68-79; 55-68-92

Вижити – це перемогти

gul6 лютого 2018 р. студенти 12-ФГ групи стали слухачами лекції відомого львівського  історика, антрополога,  к. іст. н., президента Української асоціації дослідників жіночої історії Оксани Романівни Кісь «Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти».

Лекція проходила в читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. Не зважаючи на складність теми й відносно юний вік аудиторії, лекторка повністю володіла увагою своїх слухачів, оскільки розповідала про досвід болю, національного, жіночого, досі замовчуваного й табуйованого. 

Дослідниця зауважила, що ми досі мало знаємо про повсякденне життя ув’язнених ГУЛАГу, хоч це й зачепило чи не кожну українську родину. Тому простір для наукових історичних, психологічних, навіть філологічних досліджень чималий.

Крім лекції, студенти мали змогу ознайомитися з презентацією однойменної монографії О. Р. Кісь. В основі дослідження – спогади жінок, які мали досвід політичного ув’язнення в таборах і в’язницях ГУЛАГу у 1940-1950-х роках. Насамперед це мемуари, листи, збірки спогадів колишніх ув’язнених й усні історичні інтерв’ю.

  • Ця книга, як наголошувала авторка, не лише для науковців і дослідників. Скоріше для тих, хто не боїться заглянути в минуле й відшукати відповіді на досить непрості запитання:
  • як українські жінки сприймали те, що з ними відбувалося?
  • що допомагало їм виживати в нелюдських умовах?
  • завдяки чому їм вдалося зберегти свої соціальні ідентичності від тотального контролю системи виправних таборів?

Контакти

Зв'язатись з нами

8 (0432) 55-68-79

vgpk@ua.fm

Графік работи приймальної комісії

ДЕТАЛЬНІШЕ

Наша адреса

21019, м. Вінниця
вул. Нагірна, 13