21019 м.Вінниця, вул.Нагірна,13 тел.: 8 (0432) 55-68-79; 55-68-92

Вижити – це перемогти

gul6 лютого 2018 р. студенти 12-ФГ групи стали слухачами лекції відомого львівського  історика, антрополога,  к. іст. н., президента Української асоціації дослідників жіночої історії Оксани Романівни Кісь «Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти».

Лекція проходила в читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. Не зважаючи на складність теми й відносно юний вік аудиторії, лекторка повністю володіла увагою своїх слухачів, оскільки розповідала про досвід болю, національного, жіночого, досі замовчуваного й табуйованого. 

Дослідниця зауважила, що ми досі мало знаємо про повсякденне життя ув’язнених ГУЛАГу, хоч це й зачепило чи не кожну українську родину. Тому простір для наукових історичних, психологічних, навіть філологічних досліджень чималий.

Крім лекції, студенти мали змогу ознайомитися з презентацією однойменної монографії О. Р. Кісь. В основі дослідження – спогади жінок, які мали досвід політичного ув’язнення в таборах і в’язницях ГУЛАГу у 1940-1950-х роках. Насамперед це мемуари, листи, збірки спогадів колишніх ув’язнених й усні історичні інтерв’ю.

  • Ця книга, як наголошувала авторка, не лише для науковців і дослідників. Скоріше для тих, хто не боїться заглянути в минуле й відшукати відповіді на досить непрості запитання:
  • як українські жінки сприймали те, що з ними відбувалося?
  • що допомагало їм виживати в нелюдських умовах?
  • завдяки чому їм вдалося зберегти свої соціальні ідентичності від тотального контролю системи виправних таборів?

Останні новини нашого коледжу

Долучаємося до краси

03 грудня 2018 року студентки 31–Е групи Кирилюк М., Осипчук Ю., Кишаківська І., Поліщук М., Трубіцька В., Цибрій В. та студентка 41–Е групи Дюг В. взяли участь у щорічній виставці–ярмарку «Душею створена краса», що проходив у Експоцентрі Вінницької торгово–промислової палати.

Долучаємося до краси

СНІД: ПОДУМАЙ ПРО МАЙБУТНЄ...

Щорічно 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров'я  та рішенням Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби з синдромом набутого імунодефіциту. 

СНІД: ПОДУМАЙ ПРО МАЙБУТНЄ...

Естетичне виховання як важлива складова всебічного гармонійного розвитку

Всебічно розвинена особистість є надзвичайно чутливою до краси, гармонії, благородства. І своєю діяльністю вона прагне утверджувати їх.
22 листопада відбулась зустріч з письменницею Ніною Петрівною Кащен.

Естетичне виховання як  важлива складова всебічного гармонійного розвитку

Контакти

Зв'язатись з нами

8 (0432) 55-68-79

vgpk@ua.fm

Графік работи приймальної комісії

ДЕТАЛЬНІШЕ

Наша адреса

21019, м. Вінниця
вул. Нагірна, 13