21019 м.Вінниця, вул.Нагірна,13 тел.: 8 (0432) 55-68-79; 55-68-92
  • Головна
  • Новини
  • Декада кафедри германської філології та зарубіжної літератури

Декада кафедри германської філології та зарубіжної літератури

zv
zv
zv
zv


Предметна декада філологічних наук під девізом видатного південно-африканського вченого й проповідника Ахмеда Дидата «Мова – це ключ до людських сердець» відбулася в терміни з 21 листопада по 2 грудня 2016 року

Поставивши перед собою завдання показати красу, багатство та силу слова іноземних мов, а також познайомити з життям носіїв мов, які студенти вивчають у коледжі, викладачі кафедри германської філології та зарубіжної літератури провели низку різних за формою, змістом і тематикою заходів.

Основний блок у декаді зумовлювався необхідністю оновлення змісту й форм підготовки фахівців германської філології через пошук інноваційних технологій навчання та вдосконалення методів і прийомів роботи на уроках іноземних мов. Це знайшло своє відображення, насамперед, у показових заняттях викладачів кафедри, які безпосередньо задіяні в спільному проекті Міністерства освіти і науки України та Британської Ради «Шкільний учитель нового покоління»: канд. пед. наук А. В. Штифурака, викл. О. М. Михальчук і М. В. Юрченко.

Корисною для студентів і викладачів кафедри стала виставка сучасної навчально-методичної літератури з англійської та німецької мов видавництв «Cambridge University Press», «Pearson», «Oxford University Press», «Express Publishing» і «Hueber», організована канд. пед. наук А. В. Штифураком.

Актуальні питання лінгвістики й лінгводидактики обговорені на круглому столі «Сучасні тенденції у викладанні іноземних мов» під керівництвом викл.-методиста Л. А. Голунова.

Оскільки одним із ключових моментів експерименту визначено педагогічну практику майбутніх вчителів англійської мови, у коледжі була проведена психолого-педагогічна лабораторія «Проблеми освіти, розвитку та виховання учнівської молоді у світлі парадигми нової української школи» (модератори: канд. пед. наук, доц. О. Г. Пиндик, канд. пед. наук А. В. Штифурак; у співпраці з кафедрою шкільної педагогіки, психології та окремих методик).

Протягом декади викладачі кафедри працювали не лише над формуванням у своїх вихованцях рис учителя нового покоління, але й підвищували власну майстерність. Зокрема, канд. філол. наук Н. К. Войцехівська брала участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Мова та культура: сучасні аспекти співвідношення» (м. Одеса, 25–26 листопада 2016 р.). Викладач також стала учасником практичних студій із методики викладання іноземних мов VІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми філологічної науки та педагогічної практики» (м. Дніпро, 2 грудня 2016 р.).

Традиційно, діяльність викладачів кафедри виходила за межі навчального закладу. За запрошенням кафедри іноземної мови та перекладу Вінницького тор­го­вель­но-еко­но­міч­ного інституту Київського на­ці­о­наль­но­го тор­го­вель­но-еко­но­міч­но­го уні­вер­си­те­ту проведено майстер-клас «Right Measurements» за участю викладача англійської мови Амбасади США Тадеуша Маклеарі. У колаборації з викладачем кафедри іноземних мов із курсом латинської мови та медичної термінології Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова Юлією Остраус відбулося засідання клубу японської мови.

. В. Юрченко входила до складу журі літературного конкурсу «Ukraіnian Poetry Time», що відбувся в стінах Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича.

Розширенню творчих зв’язків сприяв культурно-масовий захід у формі походу до кінотеатру «Родина». Цьогоріч студенти мали можливість побачити п’ятірку найкращих короткометражних стрічок, що були номіновані на престижну нагороду «Оскар» у 2016 році.

На розвиток художньо-естетичних смаків студентів, а також формування їхньої лінгвокраїнознавчої компетенції були спрямовані заходи викл. А. С. Гладкої (мовне дерево «English Language Tree») та канд. філол. наук Н. К. Войцехівської (країнознавчі студії «We ♥ Great Britain»).

Вищезазначені заходи засвідчили систематизацію позааудиторної роботи з германської філології та лінгводидактики в коледжі, активізацію роботи гуртків, педагогічної практики в загальноосвітніх закладах м. Вінниці, для яких декада стала своєрідним творчим звітом.

Підвівши риску під досягненнями кафедри германської філології та зарубіжної літератури, викладачі не припинили напруженої повсякденної роботи над вихованням висококваліфікованих педагогічних кадрів оновленої української школи, тих, хто невдовзі працюватиме на освітянській ниві Вінниччини і всієї України.

Завідувач кафедри германської філології
та зарубіжної літератури
________канд. філол. наук Н. К. Войцехівська


 

Контакти

Зв'язатись з нами

8 (0432) 55-68-79

vgpk@ua.fm

Графік работи приймальної комісії

ДЕТАЛЬНІШЕ

Наша адреса

21019, м. Вінниця
вул. Нагірна, 13

Оплата за навчання та проживання

ОПЛАТИТИ