21019 м.Вінниця, вул.Нагірна,13 тел.: 55-68-99, 55-68-79

ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

8 листопада 2017 року у читальній залі ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся літературно-митсецький вечір «У мові є і серце, і вуста, і є ім’я красиве - Україна», присвячений Дню української писемності та мови.

На заході були присутні викладачі О. М. Похилюк, Н. І. Скрипник, Т. Г. Омелянчик та студенти коледжу.

Кандидат філологічних наук, декан філологічного факультету О. М. Похилюк виголосила доповідь «Українська мова на зламі тисячоліть», акцентувавши увагу на важливих історичних віхах розвитку української мови, які тісно пов’язані з історичними подіями, не оминула позитивних зрушень у процесі популяризації державної української мови серед молоді.

Поетеса, відмінник освіти України, викладач-методист предметів філологічного циклу Т. Г. Омелянчик підготувала добірку власних поезій про мову й рідне слово, яку презентували її студенти.

На адресу адміністрації коледжу надійшов лист-подяка за активну участь викладачів та студентів коледжу в культурно-просвітницьких заходах загальноміського рівня.


nov
nov
nov
nov
nov
nov

Участь у прямому ефірі

nov new7 листопада 2017 року за уже традиційним запрошенням журналістки Вінницького регіонального телеканалу «Вінтера» Галини Нагорняк доктор філологічних наук, професор кафедри української філології Т. С. Слободинська й кращі студенти філологічного факультету, майбутні вчителі української мови та літератури Вікторія Лабунець, Олександра Григорович і Ганна Вусик взяли участь у прямому ефірі програми «Екватор дня» (до Дня української писемності та мови).

Т. С. Слободинська окреслила основні історичні етапи розвитку мови, надала вичерпну лінгвістичну довідку щодо витоків української мови й теорії походження мов загалом.

Студенти розповіли про відкриття нової спеціальності в нашому коледжі – «Середня освіта (українська мова і література), означили сучасні вектори розвитку української мови й її роль у житті свідомих громадян України.

 

  


Дедлайн «Міжнародний день соціального педагога»

de01На дошкільному відділенні здійснюється підготовка соціальних гувернерів. Завідувач дошкільного відділення Федчишина Тетяна Леонідівна спільно з соціальним педагогом коледжу Сорочан Мариною Петрівною провели захід до «Міжнародного дня соціального педагога» Дедлайн «Міжнародний день соціального педагога» Сучасні проблеми вимагають сучасних рішень.Робота соціального гувернера вимагає від педагога глибокого розуміння, любові і нескінченної турботи про внутрішній світ дітей.

За даними проекту DilovaMova.com. Міжнародний день соціального педагога став відзначатися зовсім недавно. На черговій XVII Міжнародної конференції соціальних педагогів, де серед учасників були представлені 44 країни і яка відбулася в Копенгагені в травні 2009-го року, було засновано це поважне професійне свято. Значення, яке несуть для суспільства соціальні педагоги,соціальні гувернери неможливо виміряти ніякими показниками. Багато успішних людей, які раніше вважалися важкими підлітками, що займають в суспільстві свої гідні місця, не рідко згадують своїх наставників теплими словами, відчуваючи до них почуття глибокої поваги. Зараз професія соціального педагога затребувана і виділена в окрему категорію системи освіти. Соціальні педагоги входять в викладацькі склади більшості навчальних і виховних закладів. Їх робота часто нагадує роботу психолога, але це від частини відбувається тому, що вони тісно співпрацюють зі штатними фахівцями психологами, адже робота з важкими підлітками вимагає особливого, тонкого підходу. Внутрішній світ так званих важких дітей, як правило відчуває глибокі травми. Вони можуть бути пов’язані як з сімейними негараздами, так і з цілої масою інших факторів. Виявити проблему і виробити метод її подолання досить не просто, адже діти як правило замикаються в собі. Знайти ключик, який відкриє і звільнить молоду людину від цих, абсолютно зайвих проблем, і є те, заради чого вони обрали цей нелегкий шлях.

Свої уявлення про роль соціального гувернера студенти висловили у формі малюнків на асфальті. Побачити, як студенти розуміють діяльність соціального педагога, його професійні якості, допомогла виставка малюнків на асфальті на тему: «Соціальний педагог очима студентів». У Міжнародний день соціального педагога викладачі та студенти дошкільного відділення приєднались до привітань на адресу цих висококваліфікованих фахівців і бажали їм успіхів і любові, перемог і радості в їх життєво необхідної всім нам праці! Зі Святом всіх соціальних педагогів!

Нелегка у Вас робота -

З біди рятувати когось.

Вас сьогодні вітаємо І від усієї душі бажаємо

Щастя, бадьорості, здоров'я,

Жити без горя і тривог.


 

Тематичка «Дитина замовляє розвиток»

 debЗавідувач дошкільного відділення Федчишина Тетяна Леонідівна спільно із завідувачем кафедри дошкільної педагогіки, фахових методик та технологій дошкільної освіти Слободинською Тамарою Степанівною і головою циклової комісії викладачів дошкільних психолого- педагогічних дисциплін Клименко Ольгою Федорівною провели тематичку на актуальну тему в дошкільній освіті.

Програма тематички включала наступні питання:

 1.  Поняття «розвиток»: яке його смислове наповнення.
 2.  Що таке індивідуальність, індивідуальний підхід, індивідуалізація особистісного розвитку.
 3.  Як узгодити вікові закономірності розвитку з індивідуальністю дитини.
 4.  Психологічний супровід розвитку дитини: складові та шляхи реалізації

ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ

1 листопада 2017 р. заступник директора з виховної роботи Г. М. Павліченко організувала та провела для студентів коледжу профілактичну лекцію на правову тематику «Права та обов’язки юнацької молоді» та профілактичну бесіду «Як не стати жертвою злочину» за участю старшого інспектора відділу ювенальної превенції УПД ГУНП у Вінницькій області, капітана поліції Бойка В. М. та інспектора ювенальної превенції Лівобережного ВП ГУНП у Вінницькій області, лейтенанта поліції Цимбалюка А. В.


i
i
i

ДЕБЮТ ПЕРШОКУРСНИКА НА ФІЛОЛОГІЧНОМУ

25 жовтня 2017 року на філологічному відділенні пройшло щорічне свято «Дебют першокурсника», на якому студенти 11-ФГ (куратор -В. А. Голованюк), 12-ФГ (куратор - О. М. Михальчук), 11-УМ(б) (куратор – професор Т. С. Слободинська) груп показали себе майстрами перевтілення, чудовими кінорежисерами, талановитими акторами, співаками, танцюристами й ведучими.

Вітальне слово на святі виголосили завідувач філологічного відділення О. М. Похилюк, заступник директора з виховної роботи Г. М. Павліченко та куратори груп нового прийому. Студенти старших курсів підготували чудові вітально-розважальні номери, оригінальні побажання та слушні поради першокурсникам.

Щиро віримо, що всі студенти нового прийому залишаться в нашій дружній студентській родині активними учасниками художньої самодіяльності, проявляючи надзвичайну майстерність у реалізації власного творчого потенціалу.


f
f
f
f

Неперевершена подорож Карпатами

karp20-22 жовтня 2017 р. студенти 23-Ш(б) групи з ініціативи та під керівництвом куратора О. М. Похилюк здійснили незабутню мандрівку Українськими Карпатами.

Прикарпаття зустріло нас чудовою погодою та подарувало безліч незабутніх вражень. Мандрівка водоспадами та джерелами Карпат відкрила перед нами неймовірну красу, підвладну не кожному. Для того, щоб побачити карпатський водоспад, треба подолати довгий шлях. Деякі з них – неподалік гірських сіл чи містечок. А деякі водоспади ховаються високо в горах. Щоб їх побачити, довелося пройти кілометри, і здебільшого вгору. Та важкий похід на вершини себе виправдовує. Звідти відкриваються неймовірні панорамні краєвиди – ліси, села – маленькі, як іграшкові. А карпатські водоспади ще й дарують таку бажану прохолоду після виснажливого підйому.

Першою нашою масштабною зупинкою став Женецький Гук. Місцеві називають його просто Гук. Прикарпатці називають «гуком» всі водоспади, які створюють неабиякий гул. Женецький Гук сховався між карпатських лісів. Водоспад заввишки 15 метрів. Тому коли вода падає з такої висоти, справді здіймається неймовірний гул. Восени гірські потоки не дуже багатоводні, однак мальовничі й загадкові. Уся наша туристична група мала можливість помилуватись цим водоспадом з висоти пташиного польоту, адже усі спробували пролетіти над ним на зіплайні.
Зіплайн, або тиролька – туристична розвага. Являє собою натягнутий на висоті канат-колію, по якому під дією власної ваги рухається людина, закріплена на ньому за допомогою пристрою, що забезпечує вільне ковзання. Усі отримали незабутню порцію адреналіну і море позитивних емоцій, відчули себе в ролі спортивних туристів.

Дорогою до гірськолижного курорту «Буковель» в карпатському селі Поляниця ми зробили зупинку, щоб відвідати будинок догори дриґом. Монтажні роботи під час його будівництва проводили в зворотньому порядку: адже в цьому будинку фундамент там, де зазвичай дах. Прикріплені до стелі меблі, побутові речі справили на нас неоднозначні враження.
Далі на нас чекав «Буковель» – найбільший гірськолижний курорт України, розташований біля підніжжя гори Буковель на висоті 920 метрів над рівнем моря.

У нашому світі існує безліч розваг та забав, але єднання з природою приносить нам одне з найбільших задоволень. Можливість побувати на вершині гори, побачити невимовні пейзажі, вдихнути чисте повітря карпатських гір – це прекрасний спосіб відновлення душевної рівноваги, отримання заряду позитиву та енергії.

Канатно-крісельна дорога на гору Буковель дала змогу оцінити красу української гірської природи, побачити панораму навколишньої місцевості, найвищу гору Карпат – Говерлу. Ми пролітали над вершинами столітніх дерев, побачили соковиту зелень карпатської хвої і чарівний горизонт, по колу якого простягаються прикрашені пишною рослинністю гори.

Ще однією незабутньою зупинкою стало одне з мінеральних джерел води «Буркут», на честь якого с. Кваси Закарпатської області отримало свою назву. «Квасною» водою на Гуцульщині називають мінеральну воду з високим ступенем природної газованості. Лише в Квасах на території України трапляється подібна вуглекисла мінеральна вода з невеликим вмістом миш’яку. Цілющі властивості цієї води позитивно впливають на відновлення опорно-рухового апарату, покращують обмін речовин, виводять з організму радіонукліди і зайві солі.

Щоб реально зрозуміти, що таке справжні Карпати, треба поїхати в самісіньке їхнє серце – Верховину. Саме тут до цієї пори ще збереглась гуцульська говірка. Саме тут ще можна побачити Гуцульщину такою, якою вона була в минулому столітті. Саме на Верховину помандрували ми другого дня. Дорогою туди ми мали змогу спостерігати велич і красу мостів-віадуків. Віадук у Ворохті — залізничний кам’яний арковий міст через річку Прут на Івано-Франківщині в селищі Ворохта. Один з найстаріших та найдовших кам’яних аркових мостів Європи довжиною 200 метрів, протяжністю центральної арки – 30 метрів.

У північній частині Ворохти на вершині пагорба, звідки все селище видно «як на долоні», знаходиться один з найдавніших храмів Гуцульщини – церква Різдва Богородиці. Незважаючи на понад двохсотлітню історію храму, його первісна композиція збереглася незмінною й до нині. Це один із найвеличніших храмів, хоча і найменший за розмірами серед типових гуцульських будівель. Саме ця ворохтянська церква, цілісно дерев’яна і по справжньому «гуцульська», вважається найдосконалішою за формою та архітектурними пропорціями.
На в’їзді в селище Верховина нас зустрів надпис: «Жаб’є – столиця Гуцульщини». Саме так називався цей населений пункт в часи Івана Франка, який любив тут відпочивати. Півтора десятиліття письменник кожного літа навідувався в цю місцевість та насолоджувався місцевими краєвидами.
На Верховині ми відвідали музей гуцульської магії, розташований на березі річки Жаб’євський Потік на території відпочинкового комплексу «Водограй Карпат». У музеї ми почули розповіді про способи боротьби з духами, що населяють гори, ліси, річки та озера, про магічні знаки та предмети, про людей з надприродними властивостями.

Прекрасні враження ми отримали від екскурсії в будинку-музеї фільму «Тіні забутих предків», де протягом семи місяців проживав видатний кінорежисер Сергій Параджанов під час зйомок відомої екранізації твору Михайла Коцюбинського. Саме ця колоритна кінострічка принесла митцю міжнародну славу й попала у двадцятку найкращих світових стрічок. Музейна експозиція представляє речі, що пов’язані з фільмом. Цікавим експонатом є весільна ґуґля, в якій був одягнений головний герой фільму Іван (Іван Миколайчук). На стінах висять світлини з фільму. У будинку-музеї є також автентичні гуцульські одяг та предмети побутового вжитку.Та найбільше нам сподобався музей гуцульського побуту та мистецтва «У трембітаря», що у Верховинському присілку Швейково. Засновник музею Микола Ілюк розказав нам про походження гуцулів, їх життя, побут, обряди, традиції, заграв та провів майстер-клас гри на різних музичних інструментах. Кожний відчув себе неперевершеним артистом.

Родзинкою нашої подорожі стала екстрім-екскурсійна подорож позашляховиками вершинами гір та полонинами села Микуличин. У мандрівці ми побували на вершинах гір Чемериця, Стеришора, Рокита, Костел. Висота їхніх вершин – від 950 до 1111 м над рівнем моря. Ми також відвідали полонини, де випасають овець та корів, збирали гриби на гірських схилах, скуштували справжній гуцульський банош, неперевершений шашлик та цілющий карпатський чай.

Ми впевнені, що побачене й відчуте ще довго палатиме вогнищем приємних спогадів у наших душах. Щиро дякуємо нашій Олені Миколаївні за майстерно організовану екскурсію та за приємно проведені вихідні дні в хорошій компанії.

Студенти 23-Ш(б) групи


kar
kar
kar
kar


ПРЕВЕНТИВНЕ ВИХОВАННЯ

17 жовтня 2017 року студенти 12-ФГ групи філологічного відділення в супроводі куратора О. М. Михальчук та голови студентського профкому
І. С. Кушка взяли участь у засіданні Молодіжного лекторію «Феміда», яке проходило на базі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки
ім. К. А. Тімірязєва й було приурочене до Європейського дня боротьби із торгівлею людьми.

Студенти мали можливість прослухати лекцію «Як не стати жертвою торгівлі людьми? Корисні поради», взяти активну участь в обговоренні, переглянути уривки з фільму «Життя на продаж» та ознайомитися з книжковою виставкою «Торгівля людьми: нормативно-правове регулювання протидії».

Лектор Л. В. Клименко, старший оперуповноважений Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП у Вінницькій області, ознайомила студентів з особливостями явища торгівлі людьми, можливостями й методами протидії йому, а також здійснила аналіз злочинів у цій сфері, що мали місце на території Вінницької області.


t
t
t
t

Презентація книжкових видань поетичного гурту «Зимова вишня»

zv112 жовтня 2017 р. студенти груп 21-ШГ (куратор – кандидат філологічних наук, завідувач кафедри української філології Скрипник Н. І.) та 11-УМ(б)  – (викладач – кандидат філологічних наук Лебедь Ю. Б.) взяли участь у  презентації книжкових видань поетичного гурту «Зимова вишня», який пройшов у читальній залі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.

Захід відбувся в рамках засідання літературно-мистецького об’єднання «Автограф», що діє при Вінницькому обласному Будинку культури вчителя.

Керівником заходу була викладач коледжу, заслужений  працівникк культури України, поетеса Тетяна Яковенко.

Серед виступаючих була і студентка групи 11-УМ(б), член літературної студії філологічного відділення коледжу "Словоцвіт" Оксана Некитюк.


Круглий стіл освітян Вінниччини

ref12 жовтня 2017 р. у приміщенні Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій Вінницької області відбувся круглий стіл «Реформа освіти: перспективи та проблеми».

Засідання було організоване для педагогічних працівників, директорів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, керівників районних відділів освіти, представників університетів, академій та коледжів, причетних до освітянської галузі. Наш коледж на цьому зібранні представляли доктор філологічних наук, професор Т. С. Слободинська та кандидат філологічних наук О. М. Похилюк.

На засіданні учасники обговорили прийнятий 5 вересня цього року Закон України «Про освіту», його позитивні та негативні сторони, а також можливість внесення змін до його основної частини.
За словами учасників круглого столу, документ пропонує новий підхід до розвитку вчителя та його педагогічної свободи. Так, закон формулює такі нові засади підвищення кваліфікації вчителів:

 •  загальна кількість годин на підвищення кваліфікації упродовж 5 років буде не менше 150 годин. При цьому вчитель має самостійно вирішити, яку кількість годин з цього обсягу він використовуватиме для навчання щорічно;
 •  держава з коштів спеціальної освітньої субвенції, а також місцеві органи оплачують підвищення кваліфікації для вчителів, навіть якщо педагоги обирають платні курси.

Найбільш обговорюваним положенням серед учасників круглого столу було питання про терміни навчання, адже відтепер діти здобуватимуть середню освіту протягом 12 років.


Стартував VІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Т. Г. Шевченка

shevchЯк напрямок діяльності групи з підготовки студентів до участі в олімпіадах і конкурсах викладачі кафедри української філології провели 10 жовтня 2017 р. внутрішній етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Г. Шевченка. У конкурсі взяли участь понад 20 студентів коледжу.

Для оцінки результатів конкурсу було створено журі у складі:
голова журі – викладач-методист Когутюк О. В.
члени журі – канд. філол. наук Похилюк О. М.;
канд. філол. наук Скрипник Н. І.,
викладач-методист Омелянчик Т. Г.,
старший викладач Ненчинська Л. В.

Призові місця вибороли такі студенти:

 1.  Гоцан Вікторія Олексіївна (42-Ш) – 1 місце (41 бал),
  науковий керівник – Василевич І. В.
 2. . Кравчук Надія Вікторівна (21 -ШГ) – 2 місце (36 балів),
  науковий керівник – Скрипник Н. І.
 3.  Воїнська Ірина Сергіївна (32-Ш) – 2 місце (34 бали),
  науковий керівник – Бабій А. П.
 4.  Русавська Ілона Валеріївна (21-Д) – 3 місце (31 бал),
  науковий керівник – Галущенко В. Г.
 5. Дубровіна Ольга Вікторівна (43-Ш) – 3 місце (30 балів),
  науковий керівник – Василевич І. В.

Бажаємо студентам-переможцям наполегливості, творчості, натхнення, подальших успіхів та злетів. Ми впевнені, що саме ці знавці української мови та літератури гідно представлять наш навчальний заклад на обласному рівні.


 

Профорієнтаційна робота

pro6 жовтня 2017 року до Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу з профорієнтаційною метою завітали учні 9-В класу Комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 32 Вінницької міської ради".

Завідувач філологічного відділення, кандидат філологічних наук О. М. Похилюк ознайомила гостей з особливостями вступу до профільних філологічних груп, організацією ступеневого навчання в коледжі та подальшими перспективами.

Дев’ятикласникам було організовано невеличку екскурсію нашим навчальним закладом.

Цікавою та змістовною була зустріч з подільською поетесою, заслуженим працівником культури України, кандидатом філологічних наук, доцентом Т. В. Яковенко, яка провела для гостей змістовну інтерактивну бесіду про стан і розвиток сучасної літератури Поділля.

Своїми враженнями про навчання на відділенні з учнями поділилися студенти-бакалаври 11-УМ(б) групи, майбутні вчителі української мови та літератури.


 

ГОТУЄМОСЬ ДО ЗНО

mk6 жовтня 2017 р. з ініціативи завідувача філологічного відділення, кандидата філологічних наук  О. М. Похилюк та завідувача кафедри української філології, кандидата філологічних наук Н. І. Скрипник 14 студентів 21-ФГ та 22-ФГ груп взяли участь у майстер-класі «Культура мовлення та підготовка до ЗНО».

Проводив майстер-клас український педагогог, теле- та радіоведучий, автор понад п'ятдесяти підручників та посібників з української мови й літератури, лауреатом Усеукраїнського конкурсу «Учитель року» (1996) та Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди (2007), заслужений працівник освіти України О. М. Авраменко.

Захід був проведений на базі Гуманітарної гімназії № 1 Вінницької міської ради.

Студенти мали можливість наживо поспілкуватися з розробником тестових завдань з української мови та літератури.

Також вони колективно попрацювати над завданнями зі стилістики, культури мовлення, правильного наголошування, доречного перекладу сталих висловів тощо.

Усі присутні мали змогу порівняти свій рівень знань з української мови та літератури з рівнем знань майбутніх випускників вінницьких загальноосвітніх навчальних закладів.

Сподіваємося, що відвіданий майстер-клас стане у пригоді нашим студентам під час проходження ЗНО з української мови та літератури.

 


Творчий семінар-зустріч з Олександром Авраменком

avr5 жовтня 2017 року викладачі кафедри української філології – канд. філол. наук Олена Миколаївна Похилюк, канд. філол. наук Надія Іванівна Скрипник, канд. філол. наук Юлія Борисівна Лебедь – були присутні на творчому семінарі-зустрічі канд. філол. наук, доцента Київського університету імені Бориса Грінченка Олександра Авраменка з учителями та викладачами української мови та літератури міста Вінниці й області.

О. М. Авраменко – лауреат Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» (1996), лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди (2008), багаторазовий переможець національного конкурсу підручників з української мови й літератури для 5-11 класів, автор серії навчальних посібників для підготовки до ЗНО й ДПА з української мови та літератури, автор і ведучий експрес-уроків української в «Сніданку з 1+1».

Освітяни були ознайомлені з особливостями ЗНО з української мови та літератури у 2018 році. О. Авраменко звернув увагу на створення нової школи, на ЗНО з української мови після 9 класу. Зосередив увагу на тому, що дев’ятикласники будуть складати лише українську мову без української літератури, без власного висловлення, а завдання будуть стосуватися виключно орфографії та пунктуації.

Олександр Авраменко презентував не лише матеріали для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури, а й матеріали на щодень, спрямовані на зменшення рівня функціональної безграмотності зростаючого покоління.


Контакти

Зв'язатись з нами

8(0432)55-68-99
8(0432)55-68-79

vgpk@ua.fm

Графік работи приймальної комісії

ДЕТАЛЬНІШЕ

Наша адреса

21019, м. Вінниця
вул. Нагірна, 13