21019 м.Вінниця, вул.Нагірна,13 тел.: 55-68-99, 55-68-79

Оголошуємо день відкритих дверей у коледжі

день відкритих двереи

День відкритих дверей у Вінницькому гуманітарно-педагогічному коледжі – 21 квітня 2018 року об 11 00 год.

В програмі Дня відкритих дверей:

  • зустріч з адміністрацією Коледжу;
  • пробні заняття з української мови, математики, біології та іноземної мови;
  • консультації з питань вступу.

Реєстрація вступників з 10 00 год.

Звертатися за телефоном 380 (432) 55-68-79.
Раді вітати вас за адресою: м. Вінниця, вул. Нагірна, 13.

Вижити – це перемогти

gul6 лютого 2018 р. студенти 12-ФГ групи стали слухачами лекції відомого львівського  історика, антрополога,  к. іст. н., президента Української асоціації дослідників жіночої історії Оксани Романівни Кісь «Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти».

Лекція проходила в читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. Не зважаючи на складність теми й відносно юний вік аудиторії, лекторка повністю володіла увагою своїх слухачів, оскільки розповідала про досвід болю, національного, жіночого, досі замовчуваного й табуйованого. 

Дослідниця зауважила, що ми досі мало знаємо про повсякденне життя ув’язнених ГУЛАГу, хоч це й зачепило чи не кожну українську родину. Тому простір для наукових історичних, психологічних, навіть філологічних досліджень чималий.

Крім лекції, студенти мали змогу ознайомитися з презентацією однойменної монографії О. Р. Кісь. В основі дослідження – спогади жінок, які мали досвід політичного ув’язнення в таборах і в’язницях ГУЛАГу у 1940-1950-х роках. Насамперед це мемуари, листи, збірки спогадів колишніх ув’язнених й усні історичні інтерв’ю.

  • Ця книга, як наголошувала авторка, не лише для науковців і дослідників. Скоріше для тих, хто не боїться заглянути в минуле й відшукати відповіді на досить непрості запитання:
  • як українські жінки сприймали те, що з ними відбувалося?
  • що допомагало їм виживати в нелюдських умовах?
  • завдяки чому їм вдалося зберегти свої соціальні ідентичності від тотального контролю системи виправних таборів?

Harvard Teacher Training Conference

26 січня 2018 р. студенти 31-ІМ(б) і 32-ІМ(б) груп філологічного факультету стали учасниками «Harvard Teacher Training Conference», що відбулася на базі спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради.

З вітальним словом до учасників звернулася директор мережі освітніх закладів «Harvard Language Club» Лілія Зінкевич. Згодом тренери клубу Тетяна Білан та Анна Плаксієнко провели інтерактивний майстер-клас щодо найефективніших засобів мотивації учня 21 століття в процесі вивчення іноземних мов. Було показано використання цікавих світлин, імен відомих людей, технічних засобів навчання тощо на уроках англійської мови, які спрямовані на розвиток уяви дітей, на активізацію їхнього мислення й логіки, на підвищення рівня іншомовної мовленнєвої та мовної компетенції.

Родзинкою семінару став виступ Крейтона Гарсона, тренера з Канади, який ознайомив учасників конференції з власним досвідом вивчення іноземних мов і викладання англійської зокрема. Як дізналися студенти, отримавши ступінь бакалавра з психології, Крейтон приїхав до України, щоб викладати англійську мову в мовних таборах Вінниччини та опановувати українську мову. За словами тренера, урок англійської мови схожий на театральну виставу, а вчитель – на актора, який щоразу по-новому викладає свій предмет, шукає нестандартні підходи подачі навчального матеріалу.

Наприкінці заходу на учасників чекала презентація освітньої діяльності Harvard Teacher Training Centre, а також розіграш призів і вручення сертифікатів.

Конференція засвідчила, що в нашому місті є багато вчителів і студентів-практикантів, які налаштовані розвиватися, творити й втілювати нові ідеї на своїх уроках.


harvard
harvard
harvard
harvard

РОБОТУ ШКОЛИ АВТОРСЬКИХ ІНІЦІАТИВ НА ФІЛОЛОГІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ РОЗПОЧАТО

25 січня 2018 р. на філологічному факультеті відбулося засідання школи авторських ініціатив «Формування інформаційної компетентності майбутніх учителів філологічних спеціальностей».

Модератором заходу виступила декан філологічного факультету, канд. філол. наук О. М. Похилюк.

Активними учасниками інтерактивного засідання стали студенти випускних груп коледжу, а саме: 31-ІМ(б), 32-ІМ(б) та 23-Ш(б).

Інновації у підготовці педагогічних працівників до роботи у сучасній школі студенти мали змогу обговорити із А. І. Крижанівським, канд. пед. наук, заступником директора з виробничої роботи та інформаційних технологій Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу.

Про особливості організації діяльності студента-випускника з практики «Intel» розповіла Л. С. Шевченко, канд. пед. наук, доц. кафедри інформаційних та інноваційних технологій в освіті Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського. Науковець скоординувала роботу студентів, дала настанови й завдання на період проходження практики «Intel» (Програма Іntel® «Навчання для майбутнього» – найбільша спільна ініціатива Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН України, ЦІППО АПН України, ОІППО, ОУОН ОДА та корпорації Intel щодо перепідготовки педагогічних кадрів з ІКТ та новітніх педагогічних технологій, яка уможливлює підготовку школярів до економіки знань XXI сторіччя та надає їм необхідні навички), що дозволить сьогоднішнім студентам стати конкурентоспроможними на ринку праці уже завтра.

Інформацію про вплив технічних трендів на навчання В школі було цікаво презентовано у доповіді «M-learning та його застосування в сучасному освітньому процесі» А. Ю. Киналь, здобувача ступеня канд. пед. наук, вчителя англійської та німецької мов та зарубіжної літератури Вінницького технічного ліцею. Викладач познайомила усіх присутніх з інтернет-платформами LearningApps та LyricsTraining. Це дасть можливість студентам урізноманітнити форми роботи зі школярами.

Заключне слово виголосила модератор засідання, декан філологічного факультету, канд. філол. наук О. М. Похилюк, яка зосередила увагу на важливості медіаосвіти в сучасному мультикультурному світі в умовах шаленої популярності соцмереж.


i
i
i
i

СЕМІНАР-ТРЕНІНГ З РОЗВИТКУ КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ

24 січня 2018 р. на базі нашого коледжу відбувся семінар-тренінг «Практичне застосування стратегій розвитку критичного мислення», активними учасниками якого стали студенти 31-ІМ(б), 32-ІМ(б) груп філологічного факультету.

Семінар-тренінг проводили викладачі Комунального закладу «Гуманітарна гімназія № 1 ім. М. І. Пирогова Вінницької міської ради»:
1) Г. В. Шмигун — заступник директора з навчально-виховної роботи, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель, вчитель англійської мови
2) О. М. Кузьменко — спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель французької мови
3) О. О. Крушельницька — спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії, вчитель англійської та німецької мов.

Модераторами заходу виступили О. М. Похилюк, канд. філол. наук, декан філологічного факультету, та В. В. Сверлович, заступник директора з навчально-виробничої роботи, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, викладач англійської мови.

Крім корисної інформації щодо визначення поняття «критичне мислення», основних його складових і технологій розвитку, студенти мали змогу створити портрет сучасного вчителя, який надихає своїх учнів, а не «відбуває» робочі години в школі, й захистити власні піктограми «Чи є критичне мислення ефективним у навчальному процесі?». Також учасники тренінгу відкрили для себе нові можливості девайсів у навчальному процесі. Так, на прикладі мобільних додатків Kahoot! і Quizlet О. О. Крушельницька показала, як сучасні технології сприяють активізації пізнавальної діяльності школярів на уроках англійської мови.

Така творча зустріч уже не перша цьогоріч, оскільки наш коледж тісно співпрацює з Гуманітарної гімназією № 1. Сподіваємося, що атмосфера креативу й творчої співдружності, яка панувала на семінарі, будуть слугувати прикладом для наших випускників під час проходження довготривалої переддипломної практики й у їхній майбутній педагогічній діяльності.


p
p
p
p

ПЕДАГОГІЧНА РАДА З ЕЛЕМЕНТАМИ ТРЕНІНГУ

23 січня 2018 р. відбулося засідання педагогічної ради філологічного факультету на тему «Рівень педагогічної культури викладача та куратора, педагогічного колективу в цілому як одна з важливих умов розвитку інтелектуальних, креативних і творчих здібностей студентів». Головою засідання було обрано канд. філол. н., декана філологічного факультету О. М. Похилюк, секретарем – канд. філол. н., завідувача кафедри української філології Н. І. Скрипник. Членами педагогічної ради стали 36 науково-педагогічних працівників коледжу, які забезпечували освітній процес на філологічному факультеті протягом І семестру 2017-2018 н.р.

З доповіддю «Взаємозв’язок між рівнем педагогічної культури колективу науково-педагогічних працівників та станом успішності студентів філологічного факультету» виступила О. М. Похилюк, канд. філол. наук., декан філологічного факультету, звернувши увагу на професійну культуру викладачів під час внесення записів у навчальні журнали. З метою уникнення подальших помилок при веденні журналів навчальних занять викладачі працювали з тренінговим зошитом, спеціально розробленим науковцем до засідання педагогічної ради. Свої зауваження й корективи щодо окресленого питання внесла заступник директора з навчальної роботи О. В. Когутюк, оскільки це входить в коло її професійної компетентності.

Крім того, декан факультету представила комплексний аналіз результатів зимової заліково-екзаменаційної сесії та І семестру 2017-2018 н.р. загалом, стану відвідування навчальних занять студентами філологічного факультету. Прозвітувала про роботу й досягнення філологічного факультету за І півріччя в царині науково-методичної, профорієнтаційної, виховної роботи.

На академічній доброчесності як основі сталого розвитку філологічного факультету закцентувала увагу слухачів доктор філол. наук, проф. Т. С. Слободинська.

Куратори 11-ФГ та 12-ФГ груп В. А. Голованюк та О. М. Михальчук звітували про адаптацію студентів першого курсу до умов навчання в закладі вищої освіти.

Інформацію про компетентнісний підхід як методологію професійної підготовки у вищій школі до уваги членів педагогічної ради представили А. С. Кушнір, яка охарактеризувала сучасні методи активізації пізнавальної діяльності студентів, представивши відеофрагменти власного відкритого заняття й самостійної творчої роботи студентів 21-ФГ групи, та канд. філол. наук, завідувач кафедри української філології Н. І. Скрипник, яка детальніше зупинилася на питанні зовнішнього незалежного оцінювання, проаналізувала структуру тестових завдань з української мови та літератури, англійської мови, історії та географії.

Під керівництвом Л. В. Ненчинської було реалізовано тренінгову програму виявлення творчого потенціалу викладачів філологічного факультету. Серед викладачів проведено бліц-тест на визначення креативності, пробудження внутрішніх ресурсів. Члени педагогічної ради віртуально завітали до казкового вернісажу, розкривши свою здатність мислити нестандартно в нових умовах.

Підсумовував засідання педагогічної ради директор коледжу К. Ф. Войцехівський, який високо оцінив роботу факультету й окреслив вектори найближчого розвитку нашого навчального закладу й філологічного факультету як одного з найпотужніших структурних підрозділів ВГПК.


p
p
p
p
p
p
p
p

ЗВІТНО-ПІДСУМКОВІ СТУДЕНТСЬКІ ЗБОРИ

zb17 січня 2018 року в актовій залі коледжу було проведено загальні збори студентів філологічного факультету.

Декан філологічного факультету, канд. філол. наук О. М. Похилюк представила кураторам та студентам факультету звіт про успішність й стан відвідування навчальних занять за результатами зимової заліково-екзаменаційної сесії та І семестру 2017-2018 н.р. загалом.

На зборах було оголошено списки кращих студентів і студентів, які мають академічну заборгованість. Останні звітували на загал про стан ліквідації академзаборгованостей.

Особливу увагу студентів було зосереджено на нормативності оформлення документів, що засвідчують поважні причини пропусків навчальних занять, а також на необхідності відпрацювання пропущеного навчального матеріалу. Усне попередження прозвучало на адресу студентів, які мають найбільшу кількість пропусків без поважних причин.

На загальних студентських зборах філологічного факультету також було оприлюднено пріоритетні завдання та перспективи розвитку на ІІ семестр 2017-2018 н.р.


 

День Святого Миколая у Центрі розвитку дітей та молоді «Аліса»

Метою педагогічної практики є оволодіння студентами сучасними методами, формами освітньої роботи в дошкільному закладі, формування в них професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи, виховання інтересу до професії, любові до дітей, потреба
систематично поповнювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності, вивчати і використовувати передовий та новаторський
педагогічний досвід.

Методист педагогічної практики Федчишина Т.Л. провела підсумок практики зі студентами 32-д групи у формі свята до Дня Святого Миколая у Центрі розвитку дітей та молоді «Аліса». У практикантів сформувались навички роботи з дитячим колективом з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей дітей, а також роботи з батьками, яка ґрунтується на гармонійному поєднанні родинного і суспільного виховання


s
s
s
s

«Проблеми соціалізації дошкільників з мовленнєвими порушеннями у контексті актуальних тенденцій сьогодення»

14.12.2017 року викладачі дошкільного відділення Бевз В.В.,Федчишина Т.Л., Цісар І.В. брали участь у семінарі для керівників закладів дошкільної освіти на тему «Проблеми соціалізації дошкільників з мовленнєвими порушеннями у контексті актуальних тенденцій сьогодення»на базі КЗ «ДНЗ № 27 ВМР» . Завданням заходу було ознайомлення учасників семінару з інноваційним освітнім середовищем – потужним інструментом для успішної соціалізації , розширення світогляду, сенсорного та пізнавального розвитку дітей з порушенням мовлення.


Випуск здобувачів вищої освіти за освітнім ступенем «бакалавр»

Святкове дійство відбулось 26 грудня 2017 року у Вінницькому гуманітарно – педагогічному коледжі . Це випуск здобувачів вищої освіти за освітнім ступенем « бакалавр» - 44-Д(Б) група.

Педагоги, батьки, гості привітали та побажали випускникам успіхів, здійснення усіх задумів, щасливої та щедрої долі. Зі словами побажання звернулися до випускників директор Костянтин Францович Войцехівський, завідувач дошкільного відділення Федчишина Тетяна Леонідівна, куратор групи, а також батьки випускників. Свято прикрасили цікаві номери художньої самодіяльності.Естетичне виховання дітей у сім'ї. Проведення дитячих свят вдома

Викладач Федчишина Т.Л. провела підсумкову пару із сімейної педагогіки у студентів 22-д на тему «Естетичне виховання дітей у сім'ї. Проведення
дитячих свят вдома» у формі свята до Дня Святого Миколая і 22-д група до Нового року. Були запрошені студенти 1курсу 11-д, 12-д у ролі дітей, для
яких проводилось свято.

Другокурсники доповіли, що естетичне виховання в сім'ї полягає в залученні дітей до прекрасного в житті, природі, праці й мистецтві. Перші естетичні почуття виникають у дітей дуже рано. Усвідомленню маленькими дітьми законів краси сприяють ніжна мамина пісня над колискою, материнська ласкава усмішка до дитини; приваблива іграшка, що її дарує дитині батько; чарівна бабусина казка, яка вчить добру і злу, формує поняття про красу життя й буденні недоречності, які трапляються на життєвому шляху; цікава дідусева розповідь, чи гумор; чарівна прогулянка, захоплююча гра з сестрою чи братом та проведення дитячих свят вдома.


SAM
SAM
SAM
SAM

Поняття PECS та етапи введення

18.12.2017 року завідувач дошкільного відділення Федчишина Т.Л., методист коледжу Руда Т.В. та викладач Тарашевська О.В. зі студентами 42-д групи брали участь у спільному заході із КЗ «Вінницька академія неперервної освіти» на тему «Поняття PECS та етапи введення».

Президент Благодійної організація «Благодійний фонд «Центр соціалізації та реабілітаціїдітей з аутизмом та іншими розладами «Розвиток» Самойленко Олеся Анатоліївна (консультант Апарату Прем'єр- міністра України) виступила з доповіддю «Що ж таке PECS?»

  • Це система обміну картинками (по протоколу).
  • Pecs потрібен людям, які невербальні чи у яких мінімальный словниковий запас.
  • Базується на основі Прикладного Аналізу Поведінки (АВА)


Андріївські вечорниці

13 грудня 2017 р. студенти 21-ФГ групи під керівництвом куратора Лебедь Ю. Б. організували для студентів 2 курсу філологічного факультету народне українське свято «Андріївські вечорниці».

В аудиторії, стилізованій під українську хату, господиня зустрічала молодь. Дівчата проводили традиційні гадання на подальшу долю, на нареченого, на щасливе життя, на багатство, а парубки брали участь в кусанні обрядового коржа – калити.

Родзинкою вечорниць став виступ вокального ансамблю філологічного факультету «Song time» під керівництвом Білої Л. М., у виконанні якого лунали чудові українські народні пісні.


a
a
a
a
a
a

Контакти

Зв'язатись з нами

8(0432)55-68-99
8(0432)55-68-79

vgpk@ua.fm

Графік работи приймальної комісії

ДЕТАЛЬНІШЕ

Наша адреса

21019, м. Вінниця
вул. Нагірна, 13